(0212) 320 76 34
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ferforje

05 Aralık 2015
390 kez görüntülendi
Ferforje

Ferforje

Ferforje, sıcak veya soğuk halde dövülerek işlenen demirlerdir.
Ferforje, yalnızca bir demir doğrama değil, aynı zamanda bir sanattır. Ferforje demirlik imalatı ve tasarımı, yoğun emek ve titizlik ister.
Ferforje imalatının önemli noktaları vardır. Bunlar; uygulama yerine doğru tasarım seçimi, hazırlanan tasarıma uygun malzeme ve aksesuar tercih edilmesi, ölçülere ve tasarıma uygun imalatın yapılması, imalat yapıldıktan sonra ürünün yüzey temizliğinin yapılması, ürün yüzeyinin korunması için gerekli önlemlerin alınmasıdır.
Ferforje ürünlerin avantajları arasında yer alan dayanıklılık ve uzun ömürlülük, en önemli özelliktir. Bunun yanı sıra ürünlerin bakımı son derece kolaydır. Ferforje, çevreye saygılıdır. En göz önündeki özellileri ise şık, ağır ve kaliteli görüntüleridir.
Ferforjeler iç mekanlarda masa, sandalye, koltuk, merdiven, merdiven korkuluğu gibi yapı elemanları olarak kullanım alanı yaratır. Dış mekanlarda ise, bahçe korkulukları, bankalar, pencere korkulukları, lambalar; yazlık, ofis, villa gibi binaların dış mekan tasarımlarında kendisine kullanım alanı bulmaktadır.

 

ETİKETLER
Open chat