(0212) 320 76 34
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çatı Sistemleri

03 Aralık 2015
655 kez görüntülendi
Çatı Sistemleri

Çatı Sistemleri

Çatılar, yapıları hava ve doğa olaylarına karşı izolasyon sağlayan elamanlardır. Çatı yapımında başlangıçta ahşap kullanımı yaygınken ilerleyen süreçte betonarme, son yıllarda ise çelik kullanımı ön plana çıkmıştır.
Çelik çatı, binaların çatısına, demir ve çelik malzemeler kullanılarak kurulan, güvenlik açısından en güçlü çatı sistemidir. Diğer çatılarda olduğu gibi su alma, devrilme, yerinden çıkma ve kopma gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkmaz.
Çatıların sağlam olması için, ağırlık kaldırıcılarının sağlam olması gerekmektedir. Çatı sistemlerinde ağırlık önemli bir yere sahiptir. Çatıların fazla ağırlık taşıyabilmesi için yapının üzerinden bağımsız olarak yapılması gerekir. Çelik çatıların bu noktada en büyük faydası binadan bağımsız olarak yapılmasıdır. Çelik çatı sistemlerini diğer çatı sistemlerinden ayıran en önemli niteliği, ağırlık taşıma kapasitesinin çok yüksek olmasıdır.
Çelik çatılar, binaların üzerine, kendi ağırlığıyla ek yük yapmaz. Bulunduğumuz coğrafi konum sonucu, bir deprem ülkesi olduğumuz göz önünde bulundurulunca, çelik çatıların bu özelliği, bir deprem anında yaşanabilecek can ve mal kaybını büyük oranda azaltacak özelliktedir.
Çelik çatı sistemleri, hızlı montaj kolaylığıyla, zaman tasarrufunda bulunmak isteyen müşteriler için son derece idealdir. Bu çatıları ev, işyeri vs. her türlü binada kullanmak mümkündür.
Modernliği ve şıklığıyla da son yıllarda sıkça tercih edilen çelik çatıların, firmamızca, projelendirme ve kurulum sürecinde müşteri beklentileri dikkate alınarak montajı yapılmaktadır.

ETİKETLER
Open chat